• Povinná výstroj do Ferraty Kyseľ – ferratový set
  Ohodnoďte nás

 • Povinná výstroj do Ferraty Kyseľ – ferratový set

  Nevyhnutnosťou a pomocníkom každého turistu, ktorý sa rozhodol zdolať roklinu Ferrata Kyseľ, je i špeciálny výstroj, tzv. „ferratový set“.

  Máme teda za to, že by ste určite radi poznali, z čoho všetkého sa vlastne tento set skladá. Pýtate sa možno, aká je náročnosť zdolania tejto rokliny. Vo všeobecnosti sa dá s prehľadom povedať, že výstup nie je náročný, avšak bez použitia ferratového setu je riziko zranenia pomerne veľké, aj keď správcovia a odborníci na túto oblasť sa postarali o to, aby riziko zranení eliminovali v čo najväčšej miere.

  Čím toto riziko eliminovali konkrétne?

  Začali by sme širokými nahusto pripevnenými kramľami so zdvojeným roxorom.

  Poďme sa baviť teda o ferratovom sete.

  V dnešnej dobe existuje veľké množstvo výrobcov, ktorí sa snažia prilákať zákazníkov na rozličné ferratové sety. Ako si má však zákazník vybrať ten najvhodnejší set, ktorý by mu sedel a bol by aj cenovo dostupný? Ono vo všeobecnosti záleží i na tom, za akého turistu a nadšenca prírody sa považujete.

  Ste iba príležitostný milovník turistiky alebo pravidelne hľadáte dobrodružstvá v prírode, či už sú to nenáročné trasy alebo aj tie nebezpečnejšie, a v niektorých prípadoch aj života ohrozujúce? Z čoho sa skladá vlastne tento set?

  Začneme teda rovno univerzálnym ferratovým sedákom, univerzálny je, aby si tento sedák mohli vyskúšať rozliční ľudia. Ďalej sa jedná o tlmič pádov, ale nie hocijaký, musí byť certifikovaný, lebo iba tak môže zaručiť maximálnu bezpečnosť. Ďalším komponentom v tomto sete je i univerzálna ferratová prilba, ktorá by mala byť odolná a veľmi bezpečná. Aby sme skompletizovali všetky komponenty ferratového setu, tak pár výrobcov sa rozhodlo, že bude poskytovať zákazníkom, ktorí sa zaujímajú o ferratové sety, i špeciálne prsné úväzy s plochou slučkou.

  Teraz je asi tá chvíľa, keď už mnohí z Vás reálne zvažujú kúpu ferratového setu. Avšak, aký výrobca je ten najideálnejší?

  V prvom rade ide o Vašu bezpečnosť, a preto treba klásť dôraz na kvalitné materiály, a nie dizajn, pretože iba kvalitné materiály Vás môžu zachrániť pred úrazom, nie dizajn! Na farbe by taktiež nemalo záležať! Neváhajte a vybavte sa ferratovým setom čo najskôr, ak plánujete Vašu cestu, napríklad i k Ferrate Kyseľ!

  Povinná výstroj do Ferraty Kyseľ – ferratový set
  Ohodnoďte nás