• Kde sa nachádza srdce Slovenského raja Ferrata Kyseľ?
  Ohodnoďte nás

 •                       Ferrata Kyseľ sa nachádza v nedotknutej prírode Slovenského raja 

  Táto nádherná slovenská roklina sa nachádza, kto by nevedel, na našom malebnom východnom Slovensku v blízkosti mesta Poprad. A ako už je oblasť slávnych tatranských štítov známa najmä svojimi národnými parkami, to isté bude platiť aj o rokline Ferrata Kyseľ.

  Možno sa pýtate, že máme byť konkrétnejší. Poďme teda rovno k veci!

  Kto by nepoznal známy Národný park Slovenský raj? Určite ho už mnohí z vás navštívili mnohokrát a vzali ste si z neho len to najlepšie, tie najkrajšie momenty a zážitky! Teraz Vás určite naladíme na jeden z ďalších zážitkov, ktorým je kotlina Ferrata Kyseľ, pretože práve tá sa nachádza v tomto národnom parku východného Slovenska.

  Ako sa ešte delí Kyseľ? Veľký, Malý a Vyšný Kyseľ.

  Samotný návštevník sa nemusí teda báť, že by si nenašiel tú svoju trasu, ktorá mu pomôže k zdolaniu tejto majestátnej rokliny. Aby sme však dali do povedomia i fakt, že nejako sa predsa k oblasti tejto rokliny musíme dostať, tak začneme blízkym okolím. V okolí sa nachádza obec Spišské Tomašovce, preto si nejeden z Vás môže všimnúť, že pokiaľ hľadáte alebo ste hľadali adresu samotnej Ferraty Kyseľ, tak Vás internet zavedie práve k tejto obci, pretože je vskutku najbližšie. Obec Spišské Tomašovce je zaujímavá tým, že sa nachádza v okrese Spišská Nová Ves, ale v Košickom kraji. Dôležité je aj poznanie nadmorskej výšky, pretože je to jeden z faktorov, ktorý pomáha pri rozhodovaní, či sa vydať na „dobrodružstvo“ k Ferrate Kyseľ. Spišské Tomašovce ležia vo výške približne 532 m. n. m. na severných svahoch Národného parku Slovenský raj na západe Hornádskej kotliny. Táto obec je očarujúca už len z pohľadu, že z jej akéhokoľvek miesta je ničím nerušený a priamy výhľad na naše nádherné tatranské štíty, čo taktiež zvyšuje atraktivitu samotnej obce, tejto oblasti, ale i rokliny Ferrata Kyseľ a Národného parku Slovenský raj.

  Kde sa nachádza srdce Slovenského raja Ferrata Kyseľ?
  Ohodnoďte nás