• Čo robiť pred výletom na Ferratu Kyseľ
  Ohodnoďte nás

 • Načo nezabúdať  pri vstupe do FERRATY Kyseľ

  Bez vstupenky sa však na Ferratu Kyseľ, žiaľ, nedostanete, a preto Vám v nasledujúcom článku ponúkneme postup, ako si dané vstupenky zadovážiť bez problémov.

  So zakúpenou vstupenkou Vám odporúčame aj poistenie do hôr. Vraví sa, že náhoda je blbec, a preto nikdy neviete, kedy Vám to poistenie môže prísť vhod. Príroda je veľká pani, a preto nie je vhodné s ňou hazardovať. Ale k tomu sa dostaneme neskôr.

  Okrem vstupeniek má ktokoľvek, kto sa rozhodol vydať sa na túru na Ferratu Kyseľ, možnosť buď si zapožičať alebo zakúpiť tzv. ferratový set, ktorý by mal byť samozrejmou výbavou každého turistu v rámci turistiky, akou „výstup“ na Ferratu Kyseľ je.

  Ale začneme opäť pekne po poradí.

  V prvom rade by ste si mali zabezpečiť komerčné poistenie, čo sa týka výstupov do hôr a turistiky. Najlacnejšie poistenie do hôr sa dá vybaviť do 1 eura, čo je veľmi nízka cena. Je to len na Vás, ale v prípade úrazu by si dotyčný bez poistenia do hôr musel zaplatiť celý výjazd, povedzme, záchranného vrtuľníka. Toto poistenie si zákazníci môžu zajednať v rozličných poisťovniach, túto službu v dnešnej modernej dobe dokonca ponúkajú i komerčné banky, preto sa ceny môžu líšiťv závislosti od konkrétnej poisťovne či banky. Výborne! Prvý bod máme úspešne za sebou!

  Ale ako je to vlastne so vstupenkami a so zapožičaním, prípadne kúpením ferratového setu?

  Čo sa týka ferratového kvalitného výstroja, tak ten je možné zapožičať si v špecializovaných predajniach, napríklad v SNV či v okolí Ferraty Kyseľ. Pokiaľ ste však náruživí turisti a hľadáte výstroj aj na dlhšie obdobie, tak by sme Vám odporúčali ferratový set zakúpiť. Požičanie hlavne slúži najmä pre ľudí, ktorí si chcú vyskúšať príležitostnú turistiku a potrebujú súrne daný set.

  A teraz asi to najdôležitejšie, bez ktorého sa na Ferrata Kyseľ nedostanete, je vstupenka.

  Po zakúpení vstupenky máte možnosť prejsť danú trasu iba raz na základe dátumu, ktorý je na nej vyznačený. Pozor! Niektorí predajcovia a obchodné reťazcedávajú zákazníkom možnosť vrátiť použitú vstupenku a uplatniť si zľavu na určitý tovar v ichponuke.

  Na záver iba toľko: „Príjemný výlet!“

  Čo robiť pred výletom na Ferratu Kyseľ
  Ohodnoďte nás